Idealna pościel w rozmiarze 140×200 dla młodzieży

Pokój nastolatka to przestrzeń zarezerwowana wyłącznie dla niego i według jego pomysłu aranżowana. Rodzice służą jedynie głosem doradczym przy wyborze mebli, łóżka, wygodnego materaca czy pościeli. Wystrój pokoju nawiązuje często do aktualnych zainteresowań młodego człowieka. Stąd motyw ulubionego idola ze świata muzyki lub filmu pojawić się może w postaci gadżetów lub nawet na pościeli. Jednak niezależnie od młodzieńczych zainteresowań warto, by pościel w pokoju nastolatka była oryginalna i miała ciekawą kolorystykę.

Rozmiar i materiał mają znaczenie

Pościel 160×200: https://satyna24.pl/c/posciel-160×200/ to najbardziej popularny wymiar wśród pościeli młodzieżowej. W komplecie tym znajduje się poszewka na poduszkę o wymiarze 70×80. Na właściwy wymiar pościeli ma wpływ rozmiar materaca, który posiadamy. Dobrze jest wybrać pościel trochę większych rozmiarów niż materac, by nastolatek mógł się w nią swobodnie otulić. Poszewki nie mogą być także zbyt luźne, ani zbyt ciasne, bo wpływa to negatywnie na komfort nocnego wypoczynku.

Pościel dla nastolatka powinna być wykonana z wytrzymałego i delikatnego materiału, który nie podrażni jego skóry. Najlepsza będzie wysokogatunkowa bawełna, miękka i przyjemna w dotyku, przewiewna i nie powodująca reakcji alergicznych. Świetna może być również pościel lniana lub flanelowa. W kwestii wyboru właściwego materiału należałoby podpowiedzieć dziecku, który materiał sprawdzi się najlepiej.

Wśród wzorów i kolorów pościeli 160×200

Przy wyborze kolorów i wzorów pościeli należy zdać się na upodobania młodego człowieka. Można mu jedynie podpowiedzieć, że kolor poszewki powinien współgrać z wystrojem wnętrza. Ponadto, że zbyt intensywne kolory mogą różnie oddziaływać na nasze samopoczucie, a tym bardziej jego. Delikatna, stonowana i jasna kolorystyka będzie dobra, by się wyciszyć. Pasuje również do niedużych pomieszczeń. Pościel we wzory, na przykład geometryczne, na tle wyrazistego koloru, wprowadza sporo dynamiki do pokoju. Będzie pasowała do nastolatka pełnego pomysłów i energii. 

Dla młodzieży świetnym rozwiązaniem jest pościel 3D, oryginalna, która doskonale prezentuje się w pokoju nastolatka. Rewelacyjnie wyglądają też komplety pościeli z podobiznami kotów, drapieżnych zwierząt i koni.

Wygodna pościel na każdą porę roku

Mając na uwadze komfortowy i zdrowy sen naszego dziecka, warto zaopatrzyć się w kilka kompletów pościeli wykonanych z różnych materiałów. Bo każdy z tych materiałów można wykorzystać o innej porze roku, a to ze względu na posiadane właściwości.

Latem przyjemnie śpi się w pościeli z satyny bawełnianej, lnianej lub bambusowej. Materiał jest gładki, sprawia wrażenie chłodzącego nasze ciało. Dodatkowo jest przewiewny. Wiosną i jesienią idealnie sprawdza się klasyczna pościel bawełniana. Dobra dla alergików i przyjemna dla skóry. Nie chłodzi i nie przegrzewa.

Zimową porą najlepsza jest pościel flanelowa i wełniana. Jest delikatna dla skóry, zatrzymuje ciepło, a jednocześnie jest przewiewna. Nastolatek może się nią otulić, zapadając w głęboki sen tak, by rano wstać wypoczęty i pełny energii.