Dekorowanie dywanami

Przy dekorowaniu pokoju, czasami może się wydawać, że gotowy produkt jest w jakiś sposób niekompletny, jakby brakowało w nim elementu. W wielu przypadkach dywan jest tym elementem, którego potrzebujesz, aby połączyć cały pokój i sprawić, aby naprawdę był wyjątkowy! Dywany są idealne do każdego pomieszczenia, ale różne dywaniki pasują do różnych przestrzeni, dlatego pomyśleliśmy, że przygotujemy ten przewodnik o dekorowaniu dywanikami.

Element czy tło?

Chociaż dywany są piękne, bez względu na to, w jaki sposób ich używasz, musisz zdecydować, czy chcesz, aby Twój dywan był elementem czy tłem. Jeśli wybierzesz już funkcję, poszukaj interesującego dywanu z ciekawymi wzorami i kombinacjami kolorystycznymi, tak aby  natychmiast przyciąga wzrok. Jeśli jednak wolisz, aby dywan nieco bardziej znikał w tle, warto postawić na piękny dywan dotykowy, który dobrze współgra z meblami i innymi elementami dekoracyjnymi w pokoju.

Uzyskaj właściwe proporcje

Kiedy używasz dywanu jako elementu dekoracyjnego w pokoju, ważne jest, aby upewnić się, że proporcje są właściwe. Jeśli dywan jest za duży lub za mały, będzie wyglądał głupio! Musisz również upewnić się, że jest to właściwy rozmiar dla mebli, które będą stały w pobliżu lub na nim. Na przykład, jeśli używasz dywanu w jadalni, musi on być wystarczająco duży, aby pomieścić krzesła, kiedy są wyciągane, jak również schowane w środku! Odpowiednie proporcje to podstawa.

Wybierz mądrze kolor

Odpowiednio dobrany kolor dywanu to kolejna kwestia warta dokładnego przemyślenia. Dywaniki są dostępne w prawie każdym kolorze i kombinacji kolorów. Jedną z ważnych kwestii jest praktyczność – jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, chcesz mieć dywan, który nie będzie pokazywał każdej plamki brudu i kawałka futra! Białe i neutralne dywaniki są idealne do większości pomieszczeń, ponieważ dobrze się wtapiają, jednocześnie powiększając optycznie pomieszczenie. Jasne kolory i wzory są świetne, jeśli chcesz dodać klasy wnętrzom, ale jeśli wolisz uczucie przytulności i dramatyzmu, wtedy ciemniejsze odcienie są lepszym wyborem.

Używaj ich jako obrazów 

Jeśli szukasz innego sposobu wykorzystania dywanu do dekoracji, doskonałym pomysłem jest użycie go jako wiszącego obrazu ściennego. Wyglądają fantastycznie, gdy są używane na dużych ścianach i naprawdę mogą wnieść coś wyjątkowego do pokoju. Jeśli zdecydujesz się użyć ich w ten sposób, upewnij się, że szukasz dywanów, które mają ciekawe wzory lub tekstury.