Dywan do przedpokoju, kuchni, łazienki – czy to dobry wybór?

Dywan nie tylko chroni podłogę w naszym mieszkaniu, ale przede wszystkim podkreśla jego charakter. Jak wybrać dywan sznurkowy, który będzie odpowiedni nie tylko do salonu, ale również sprawdzi się w kuchni, łazience czy przedpokoju? 

Dywan do kuchni czy do łazienki? 

Dywan w salonie czy sypialni nikogo nie dziwi. Zupełnie inaczej jest, gdy widzimy dywan w kuchni, łazience czy przedpokoju. Są to pomieszczenia, w których utrzymanie porządku nie jest najłatwiejsze. W kuchni oraz w łazience często rozlewa nam się woda. W kuchni na podłogę spadają resztki pokarmu, a przedpokój to miejsce, do którego wnosimy dużo piasku, a nawet błota. Czy warto w takich miejscach umieszczać dywan? 

Dywan z długim włosem typu shaggy nie jest łatwy do odkurzania, a usuwanie z niego plam jest naprawdę kłopotliwe. Zupełnie inaczej wygląda utrzymanie porządku na dywanach sznurkowych. 

Dywany w stylu sznurkowym powstają z włókien agawy. Jest to polipropylen, który jest bardzo wytrzymały, a przede wszystkim łatwy do odkurzania oraz usuwania plam, które można przeczyścić wilgotną szmatką. Dywan sznurkowy w kuchni czy łazience nie jest trudny do posprzątania, za to ociepli przestrzeń, która nabierze przytulnego charakteru. 

Wzór ma znaczenie

Dywany sznurkowe to wiele bardzo nowoczesnych wzorów. Kuchnia to miejsce, w którym idealnie sprawdzi się dywan w nowoczesne napisy, wizerunki kucharzy, czy filiżankę parującej kawy. 

W łazience sprawdzą się bardziej klasyczne rozwiązania. Rzadko kto może pochwalić się dużą, przestronną łazienką. W małych przestrzeniach korzystniej wglądają dywany jednolite. Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienka będzie wydawała się duża i przestronna. Szczególnie, gdy zdecydujemy się na jasny kolor dywanu. 

Przedpokój jest pomieszczeniem mniej wymagającym, jeśli chodzi o wybór wzoru. Dywany jednolite będą wyglądały dobrze zarówno w przedpokojach wąskich i długich, jak i tych szerszych. Dywany we wzory geometryczne to rozwiązanie, które pomoże wpłynąć na kształt przedpokoju. Używając wzorów podłużnych wydłużymy przedpokój. Wzory poprzeczne sprawią, że przedpokój będzie wydawał się szerszy.