Jak dopasować dywan sznurkowy do modnej aranżacji?

Płasko tkane dywany posiadają wiele praktycznych właściwości. Stanowią również modny dodatek do pomieszczeń w najmodniejszych stylach wnętrzarskich. Bogata oferta wzorów i wersji kolorystycznych umożliwia dopasowanie produktu do różnych konwencji aranżacyjnych. Również ich niesztampowy wygląd doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Jak wybrać dywan sznurkowy, który podkreśli charakter modnego wnętrza?

Czym są dywany sznurkowe?

Dywany płasko tkane różni od standardowych brak odstającego runa. Zamiast charakterystycznej dla innych modeli warstwy włosia, posiadają gładką powierzchnię ze splecionych włókien. W jaki sposób wpływa to na komfort ich użytkowania? Przede wszystkim, dywany sznurkowe są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Uznaje się je również za produkty szybkoschnące. Specyficzna struktura ogranicza możliwość namnażania się drobnoustrojów i gromadzenia kurzu. Lekkość tkaniny wpływa na łatwość jej przenoszenia i poddawania zabiegom czyszczącym. Dlatego też produkty z tej kategorii polecane są osobom z alergiami. Sprawdzają się również w mieszkaniach z małymi dziećmi. Często wybierają je właściciele gubiących sierść zwierząt. Jakie walory estetyczne charakteryzują sznurkowe dywany?

Wzory, kolory i style wnętrzarskie

Dywany płasko tkane charakteryzuje ich wyjątkowy wygląd. Zwarta powierzchnia z ciasno przeplatanych włókien sprawia, że doskonale komponują się z wnętrzami minimalistycznymi i nowoczesnymi. Zależnie od zestawienia z pozostałymi elementami wyposażenia, mogą wywołać wrażenie surowości lub przytulnego ładu i porządku. Dywany sznurkowe tego typu – https://sklepsindbad.pl/kolekcje/dywany-sznurkowe/ dostępne na rynku występują w całej palecie barw i wielu różnych wzorach. Odnaleźć można egzemplarze dopasowane do stylu skandynawskiego i boho. Wiele z nich sprawdzi się również we wnętrzach loftowych i industrialnych. Oprócz salonów i sypialni, znajdują swoje miejsce w kuchniach, jadalniach, a nawet łazienkach. Jak dopasować najlepszy model do wnętrza w swoim domu?

Dobór dywanu do pomieszczenia

Dywany sznurkowe, zwane również sizalowymi, oryginalnie wytwarzane są z włókien agawy. Rosnące zainteresowanie sprawia jednak, że tka się je również z innych surowców o odpowiednich właściwościach. Naturalne, roślinne materiały są wyjątkowo cenione we wnętrzach w stylu boho i skandynawskim. Tworząc skandynawską aranżację, należy pamiętać o tym, jak istotne jest połączenie elementów surowości z przytulnością. Minimalistyczne dywany sprawdzą się tutaj znakomicie. We wnętrzu urządzonym w stonowanych barwach warto zdecydować się na produkt z kontrastowymi wzorami geometrycznymi. Połączenie bieli i czerni z pewnością wkomponuje się w szare lub grafitowe otoczenie.

W wystroju boho odpowiednim może okazać się jednolity, kremowy dywan. Jeśli jednak w pokoju dominują jasne i delikatne barwy, warto zdecydować się na intensywny, wielokolorowy dodatek. Charakter takiej aranżacji podkreślą wzory etniczne. Osoby projektujące industrialne wnętrza rzadko decydują się na położenie w nich dywanów. Jednak płasko tkany element w kolorze czarnym, grafitowym lub granatowym może doskonale wkomponować się w taki wystrój. Aranżacje loftowe przełamują surowość cieplejszymi elementami. Tutaj warto postawić na dywan w intensywnym odcieniu czerwieni, pomarańczowego lub w kolorze cegły.

Dodatki odpowiednio dopasowane do wnętrza z pewnością podkreślą charakter pomieszczenia. Będą również wpływały korzystnie na samopoczucie domowników.