Szary dywan do salonu – jak wybrać najbardziej odpowiedni?

Urządzając wnętrze salonu, wiele osób decyduje się na umieszczenie w nim dywanu. To bardzo praktyczny wybór. Odpowiednio dopasowane akcesorium podkreśli przytulny charakter pomieszczenia i wpłynie korzystnie na odczuwany komfort przebywających w nim osób. Do szczególnie chętnie wybieranych należą modele w szarym kolorze. Jak wybrać dywan szary, który skomponuje się ze stylem wnętrzarskim i będzie funkcjonalnym rozwiązaniem?

Modny dywan dopasowany do aranżacji

Jedną z najbardziej modnych konwencji aranżacyjnych jest styl skandynawski. Szary dywan to wyjątkowo pożądany element skandynawskiego wystroju. W tym stylu stawia się na połączenie surowości z przytulnością. Wybierane meble powinny być wykonane z naturalnych surowców. W takich aranżacjach dominują stonowane barwy. Miękki dywan w jasnym odcieniu szarości jak te prezentowane tutaj – https://dywanowy24.pl/kolor/dywany-szare/ będzie doskonałym wyborem. Jeżeli w pokoju przeważa biel i jasne drewno, odpowiednim rozwiązaniem może okazać się również model grafitowy. W takim salonie warto umieścić miękki dywan o grubym i puszystym runie. Dodatek z pewnością podkreśli unikalny charakter wnętrza. Dobrym pomysłem może okazać się również płaski dywan sznurkowy, na którego powierzchni pojawi się geometryczny wzór.

Szare dywany są chętnie wybierane również przez osoby urządzające pokój dzienny w stylu retro. W takich wnętrzach warto stawiać na wyjątkowo miękkie i włochate egzemplarze. Doskonale sprawdzą się tutaj modele popielate i grafitowe. Charakter salonu w tej konwencji aranżacyjnej podkreśli dywan o połyskującym włosiu.

Akcesorium, które odpowiada zapotrzebowaniu

Wiele osób rezygnuje z umieszczenia w salonie dywanu. Powodem takiej decyzji jest zazwyczaj obawa przed nagromadzeniem się brudu, drobnoustrojów i alergenów. Warto pamiętać jednak, że dywan w pokoju dziennym, nie tylko podkreśla korzystne cechy wystroju, ale również zapewnia wiele korzyści. Dzięki zastosowaniu różnorodnych technologii, odpowiednie dla siebie modele mogą odnaleźć nawet alergicy i osoby posiadające zwierzęta. Szary dywan sznurkowy nie tylko doskonale wkomponuje się w aktualne trendy wnętrzarskie, ale również będzie wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki specjalnemu splotowi włókien, brud nie przenika do głębszych warstw materiału. Co więcej, tego typu modele są wyjątkowo lekkie. Bez problemu można więc poddawać je regularnemu trzepaniu. Wybór dywanu z szybkoschnącej tkaniny zniweluje ryzyko powstania wilgoci i szkodliwej pleśni.

Wiele osób zastanawia się, czy szary dywan o grubym i puszystym włosiu również może okazać się trafionym pomysłem. Choć sznurkowe modele są bardziej polecane osobom uczulonym na kurz, dywany o grubszym runie doskonale sprawdzą się w wielu wnętrzach. Osoby obawiające się zbierania przez nie brudu, powinny pamiętać o regularnej i właściwej pielęgnacji. Oprócz częstego odkurzania, zaleca się regularnie czyścić akcesorium w sposób dopasowany do rodzaju włókien. Szare dywany zakupić można w różnych odcieniach i z wieloma designami. Zarówno jednokolorowe, pastelowe modele, jak i geometryczne wzory o różnym natężeniu szarości mogą okazać się trafionymi pomysłami do wielu pomieszczeń.