Wybieramy pościel dla przedszkolaka – poradnik

W obecnych czasach zakup wyprawki do przedszkola jest nie lada wyzwaniem dla rodzica. Wobec tego każdy rodzic zastanawia się jak wybrać z tak licznych dostępnych na rynku modeli pościel do przedszkola (tu przykład –https://satyna24.pl/c/posciel-do-przedszkola/) tą najlepszą, która będzie zarówno praktyczna, jak i przypadnie do gustu jego pociechy. Otóż wszystkie przedszkola wymagają innej wyprawki, aczkolwiek za zakupienie odpowiedniej pościeli odpowiedzialni są rodzice. Niemniej jednak to, czy rodzice muszą, zakupić cały komplet do przedszkola uwarunkowane jest indywidualnymi wymaganiami danej placówki przedszkolnej. Wiele przedszkoli zaleca, aby rodzice przynieśli własną pościel, inna zaś zapewniają swoim podopiecznym kołdrę i poduszkę.

W jaki sposób wybrać pościel do przedszkola?

Obecnie leżakowanie odbywa się w każdym przedszkolu, zwłaszcza w grupach najmłodszych dzieci. Leżakowanie polega na drzemce, która zawsze jest poprzedzona ubraniem dzieci w piżamy. Zanim rodzice wybiorą pościel dla przedszkolaka, powinny sprawdzić, jakie są wymagania bądź sugestie placówki przedszkolnej. Mianowicie z informacji o wyprawce rodzice dowiadują się czy muszą zaopatrzyć się w same poszewki, czy też cały zestaw pościeli wraz z wypełniaczem. Obecnie placówki czasem wymagają konkretnych rozmiarów pościeli przedszkolnej. Podczas wyboru pościeli do przedszkola należy zwrócić uwagę na rodzaj wypełniacza. Jeśli przedszkole wymaga zakupienie powłoczek ze wsadem, wtedy trzeba zrezygnować zbyt grubego i ciepłego wypełniacza. Przedszkola są zazwyczaj ogrzewane, więc cienkie wypełniacze w zupełności wystarczą. Oczywiście tkanina pościeli powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Wszystkie włókna syntetyczne nie zapewniają właściwej cyrkulacji powietrza i może powodować zbyt duże pocenie się dzieci. Naturalnie najlepszym materiałem jest bawełna. Zatem należałoby zaopatrzyć się w stuprocentową bawełnę, która jest naturalna i bardzo przyjemna w dotyku.

Zakupienie całej pościeli do przedszkola

Współcześnie przedszkole przeważnie prosi rodziców o zakupienie całej pościeli do przedszkola. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie kołdry i poduszki, które są produkowane z naturalnych i hipoalergicznych materiałów. Warto także wybrać taką pościel, która będzie funkcjonalna dla dziecka. Nie da się ukryć, że odpowiednio dopasowana pościel oraz poduszka gwarantuje komfortowy, oraz zdrowy odpoczynek. Należy podkreślić, że kołdra musi zarówno pozwolić oddychać skórze, jak i zapewniać termoregulację. Dzięki temu rodzic nie będzie musiał kupować osobno pościeli na zimowe oraz ciepłe miesiące. W dzisiejszych czasach rynek oferuje również kołdry antyalergiczne. Ten rodzaj kołdry nie zbije się w trakcie użytkowania i posłuży dziecku na długie lata. Współczesne przedszkola zazwyczaj nie narzucają wymiarów pościeli, dlatego też wskazane jest, aby rodzic wiedział, jaki jest wymiar leżaka w przedszkolu. Jednym z najczęściej wybieranym rozmiarem pościeli przeznaczonej do przedszkolaka jest kołdra 80×200 z poduszką o wymiarach 40×40. Niemniej jednak dobrze sprawdzą się inne wymiary takie jak 100×135 z poszewką 40×40. Zatem pościel do przedszkola musi zawsze odpowiadać wymiarowi leżaka czy też materaca, na którym dziecko śpi przedszkolu. Niewątpliwie dla przedszkola największe znaczenie ma wygląd pościeli. Znalezienie pościeli z ulubionym bohaterem nie stanowi już żadnego problemu, gdyż rynek proponuje wiele modeli bajkowych pościeli.